Zapisy 2017/2018
Zapisy 2018/2019
LayerSlider

Program

Idea powołania Klubu Malucha powstała na bazie doświadczeń z dziećmi i rodzicami w Przedszkolu Jeżyki. Rodzinna atmosfera, ciekawy program oraz atrakcyjne wnętrza stworzyły możliwość przyjmowania młodszych dzieci, także rodzeństwa naszych Jeżyków. Zajęcia w Klubie Malucha pomagają dziecku wejść  w świat rówieśników. Maluchy mają możliwość poznania innych dzieci oraz rozwinąć samodzielność. Rodzicom stwarzamy okazję do rozmów  o dziecku, spotkań się ze specjalistami,  innymi rodzicami , wymiany doświadczeń.

Zapraszamy do Klubu Malucha, który pomoże przygotować dzieci i rodziców  do przedszkola.

Proponujemy zajęcia dla dzieci w wieku od 1-3 lat.

Program – grupa dzieci  od pierwszego do drugiego roku życia

Zajęcia w grupie młodszej  odbywają się w grupach 15 osobowych przez cały rok i będą prowadzone przez dwie osoby- opiekunów (nauczycieli wychowania przedszkolnego), posiadających kwalifikacje do pracy z dzieckiem do 3 lat.

Dzieci będą:

• Doświadczać świata poprzez zmysł dotyku, ruchu, wzroku, słuchu, czucia ciała, czasami węchu i smaku.
  • Rozwijać ruch i koordynacje poprzez zabawy w Huśtawkowie na hamakach, huśtawkach, workach sensorycznych, podwieszanym koniku, zjeżdżalni, baraszkowanie w tunelach i budowlach  z wielkich, miękkich klocków
  • Ćwiczyć rączkę poprzez zabawy manipulacyjne, konstrukcyjne, plastyczne
  • Uczyć się samodzielnie siedzieć przy stoliczku
  • Bawić się instrumentami, słuchać dźwięków, muzyki, piosenek, tańczyć z mamą i tatą
  • Uczyć się mówić, nazywać , słuchać bajek, oglądać krótkie teatrzyki
  • Oswajać się z innymi dziećmi
  • Naśladować dorosłych w zabawie
  • Bawić się bez mamy i taty

Program – grupa dzieci od drugiego do trzeciego roku życia

Zajęcia w grupie starszej odbywają się w grupach 15 osobowych przez cały rok i będą prowadzone przez dwie osoby- opiekunów (nauczycieli wychowania przedszkolnego), posiadających kwalifikacje do pracy z dzieckiem do 3 lat.

Program zajęć w grupie dwulatków będzie podobny jak w przedszkolu Jeżyki.

• Będziemy doświadczać świat poprzez zmysły, rozwijać swoje umiejętności ruchowe,
  • Uczyć się nawiązywania kontaktu ze sobą, kolegami i koleżankami.
  • Podczas spotkań będziemy śpiewać piosenki, słuchać i uczyć się rymowanek, krótkich wierszyków, rozwijać mowę, ćwiczyć buzię i język.
  • Będziemy budować konstrukcje z klocków, układać układanki, próbować porównywać wielkości, liczyć.
  • Spróbujemy samodzielnie chodzić do łazienki, ubierać buciki, zobaczymy jak robią to inne dzieci.
  • Będziemy bawić się na podwórku, na huśtawce,  na zjeżdżalni
  • Postaramy się dać sobie radę bez mamy i taty.
EFS_Samorzad_kolor