Chcąc zadbać o prawidłowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, kluczowe jest znalezienie dla niego przedszkola, w którym jego umysł będzie stymulowany, a nie hamowany. Jeśli jesteście świadomymi rodzicami, których charakteryzuje właśnie taka postawa i pragniecie dla malucha wszystkiego co najlepsze, nie musicie szukać dalej – to odpowiednie miejsce, które spełni Wasze oczekiwania.

Usytuowane na Jeżycach niepubliczne przedszkole Jeżyki to wyjątkowa placówka prywatna, w której każde dziecko będzie czuło się jak w domu. Zdenerwowani rodzice pozostawiający maluchy pod naszą opieką nierzadko przeżywają szok, kiedy okazuje się, że wracając po swoje pociechy, widzą je w dobrym nastroju, zadowolone i chętne do odbycia kolejnych zajęć.

Nasze niepubliczne przedszkole znacząco różni się od tradycyjnych placówek państwowych. Tutaj grupy dzieci są niewielkie, dlatego nauczycielki mają możliwość skupienia się na każdym z nich, spełnieniu ich potrzeb, poznaniu zainteresowań i możliwości, a co najważniejsze – nawiązaniu odpowiednich relacji. Mają również możliwość zareagowania w sytuacjach trudnych – w mniejszej grupie znacznie łatwiej jest zauważyć pewne nieprawidłowości w zachowaniu, które niekiedy pojawiają się wśród podopiecznych.

Czym wyróżniają się dobre przedszkola prywatne?

Pozostawiając dziecko w przedszkolu, szczególnie jeśli jest to placówka prywatna, rodzic chce mieć pewność, że rzeczywiście dokonał właściwego wyboru. Poznań to duże miasto, które oferuje szeroki wybór w kwestii edukacji najmłodszych. Miejsca najbardziej godne zainteresowania posiadają jednak wyszkoloną i doświadczoną kadrę, szeroką ofertę zajęciową czy odpowiednie metody wychowawcze.

Jak rozpoznać dobre przedszkole w Poznaniu?

Nasze przedszkole prywatne to doskonały przykład dobrej, odpowiedniej placówki. Świadczą o tym nasze cele, możliwości oraz usytuowanie. Nasz podstawowy zamysł to indywidualny rozwój dziecka oraz codzienne wsparcie go w tym procesie. Pozwalają na to: bardzo starannie opracowany program dydaktyczny oraz sprawdzone metody. Po odbyciu pełnego programu przedszkolaki są gotowe do następnego ważnego kroku w swoim życiu – rozpoczęcia nauki na kolejnym szczeblu edukacji.

Ważnym elementem jest innowacyjny program, bogaty także w zajęcia dodatkowe. Co istotne – funkcjonujemy jako przedszkole sensoryczne z elementami Montessori, korzystając z doświadczenia tego wybitnego pedagoga. Stawiamy przede wszystkim na indywidualność, robiąc wszystko, co w naszej mocy, aby każde dziecko mogło rozwijać predyspozycje, jakie posiada i nabywać nowe umiejętności poprzez zabawę. Nie bez znaczenia jest również sama lokalizacja placówki – w naszym przypadku, jest to bardzo cicha i spokojna, otoczona zielenią okolica w samym sercu Jeżyc, która pozytywnie wpływa na proces rozwoju i nauki dzieci. Duży nacisk kładziemy przede wszystkim na nauczanie języków obcych. Doskonałe wyposażenie każdej sali, duża przestrzeń, kolory stymulujące wzrok i wykwalifikowana kadra dopełniają całości.

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i przekonania się na własne oczy, jak powinno funkcjonować dobre przedszkole prywatne w Poznaniu. Zapraszamy!