Jeżyki to niepubliczne przedszkole integrujące program opracowany przez Ministerstwo Edukacji wraz z nauką języka angielskiego, elementami autorskimi oraz zaczerpniętymi z niezwykle rozwijającej i przyjaznej dzieciom metody Montessori. Naszą siedzibą jest Poznań, mieścimy się w urokliwej kamienicy w samym sercu Jeżyc. Mimo lokalizacji w centrum miasta łatwo u nas zaparkować – posiadamy przestronny parking. Otacza nas miła i zaciszna okolica, mamy własny wielofunkcyjny plac zabaw i ogródek, w którym realizujemy niektóre z sensorycznych zabaw, które opracowała słynna włoska lekarka i twórczyni innowacyjnego systemu wychowania dzieci – Maria Montessori.

Przedszkole Montessori Poznań

Metoda stworzona przez Marię Montessori staje się coraz popularniejsza. Jej twórczyni wyprzedziła swoją epokę, tworząc metodę nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego zakładającą, że najważniejsze w wychowaniu dziecka są:

  • szacunek,
  • pozwolenie maluchowi na samodzielne odkrywanie świata i rozwijanie się we własnym tempie,
  • zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i komfortu,
  • nauka samodzielności, poprzez wspieranie jej, a nie wyręczanie.

Dzięki tej metodzie dziecko ma szansę na swobodny rozwój zgodny z indywidualnymi potrzebami i jednocześnie otrzymuje dużo niezbędnego wsparcia ze strony opiekunów.

To, co odróżnia przedszkole Montessori od innych to rodzaj specjalnych zabaw edukacyjnych i indywidualne podejście mające na celu wychwycenie momentów polaryzacji uwagi oraz naturalnych talentów małych Przedszkolaków. Dla przedszkoli prowadzonych tą metodą oraz z elementami nauczania Montessori charakterystyczny jest brak przymusu i nastawienie na obserwację dzieci, bycie troskliwym i responsywnym opiekunem, który pomaga maluchowi rozwijać to, kim naturalnie jest. Włoska lekarka twierdziła, że bramą do poznawania świata są zmysły, na tej podstawie stworzono wiele prostych, ale estetycznych pomocy dydaktycznych angażujących dotyk, słuch i węch.

Twoje przedszkole z elementami Montessori w Poznaniu

Jesteśmy zespołem pedagogów z pasją. Każdego dnia z zaangażowaniem i radością wspieramy indywidualny rozwój każdego Przedszkolaka. Kadra Jeżyków to doświadczeni wychowawcy i eksperci z zakresu integracji sensorycznej oraz logopedii.

Naszym celem jest tworzenie miejsca przyjaznego zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Takiego, w którym miło przebywać i do którego przyjemnie się wraca. Każdy maluch jest przez nas traktowany z uwagą, szacunkiem i troską. Codziennie dokładamy starań, aby realizować misję Marii Montesori, wspaniałego pedagoga, która za główny cel uznawała pielęgnowanie spontaniczności dzieci, rozwijanie ich kreatywności oraz umożliwianie im wszechstronnego rozwoju poznawczego, emocjonalnego fizycznego i społecznego. Zapraszamy!