Dla kogo?

Idea powołania Klubu Malucha powstała na bazie wieloletnich doświadczeń z Dziećmi i Rodzicami w Przedszkolu Jeżyki. Rodzinna atmosfera, ciekawy program oraz atrakcyjne wnętrza stworzyły możliwość przyjmowania młodszych Dzieci, także rodzeństwa naszych Jeżyków. Zajęcia w Klubie Malucha pomagają wejść w świat rówieśników. Maluchy mają możliwość poznania innych Dzieci oraz rozwinąć samodzielność. Rodzicom stwarzamy okazję do rozmów o Dziecku, spotkań ze specjalistami i innymi Rodzicami oraz wymianę doświadczeń.
Zapraszamy do Klubu Malucha, który pomoże przygotować Dzieci i Rodziców do przedszkola. Proponujemy zajęcia dla Dzieci w wieku od 1,5 – 2,5 lat.

Program

Zajęcia odbywają się w grupach 15 osobowych przez cały rok i będą prowadzone przez dwie osoby – opiekunów (nauczycieli wychowania przedszkolnego), posiadających kwalifikacje do pracy z Dzieckiem do 3 lat.

Program zajęć jest podobny jak w Przedszkolu Jeżyki.

• Dzieci doświadczają świat poprzez zmysły, rozwijają swoje umiejętności ruchowe,
  • Uczą się nawiązywania kontaktu ze sobą, kolegami i koleżankami.
  • Podczas spotkań śpiewają piosenki, słuchają i uczą się rymowanek, krótkich wierszyków, rozwijają mowę, ćwiczą buzię i język.
  • Budują konstrukcje z klocków, układają układanki, próbują porównywać wielkości, liczyć.
  • Próbują samodzielnie chodzić do łazienki, ubierać buciki, patrzą jak robią to inne dzieci.
  • Bawią się na podwórku, na huśtawce, na zjeżdżalni
  • Starają się dać sobie radę bez mamy i taty.