W ramach stałego programu przedszkole oferuje bogatą ofertę zajęć. Program uzupełniany jest ciekawymi warsztatami. Zadania realizowane w formie zabawy dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego dziecka.
W RAMACH CZESNEGO OFERUJEMY
  • program edukacji i rozwoju dziecka, nastawiony na szacunek i realizację indywidualnych potrzeb malucha
  • zajęcia języka angielskiego, rytmikę, warsztaty integracji sensorycznej, warsztaty Montessori, judo, warsztaty logopedyczne
  • opiekę logopedy, pedagoga, psychologa, terapeuty integracji sensorycznej
  • zabawy i zajęcia na Podwórku przedszkolnym (uprawa ogródka, jazda na rowerku, hulajnodze, gra w klasy, malowanie na ścianie, tor przeszkód z elementami sensoryki oraz warsztat piaskowy)
  • indywidualne konsultacje dla rodziców dotyczące rozwoju dziecka i wychowania
  • wycieczki, w tym: systematyczne odwiedzanie Ogrodu Botanicznego w ramach cyklu Cztery Pory Roku i Cztery Żywioły, Parku Sołackiego, poznańskiego ZOO, wyjścia do teatru, Muzeum Narodowego, Stary Rynek)
  • regularne koncerty muzyczne i przedstawienia teatralne Mozaika na terenie przedszkola
  • spotkania z ciekawymi ludźmi reprezentującymi różne zawody
  • diagnozy i obserwacje dzieci
ZACZAROWANE PIĄTKI

W ZACZAROWANE PIĄTKI organizujemy ciekawe, autorskie imprezy np. Światowy Dzień Pluszowego Misia, Dzień Angielski, Światowy Dzień Poczty, Teatrzyk Rodzice – Dzieciom, Nauczyciele- Dzieciom, Piżamowy Dzień i inne.

Zajęcia

W naszym przedszkolu rodzice mogą być pewni, że dzieci będą mieć zapewniony całościowy rozwój. Będą uczyć się nie tylko według książek i systemu. Wspieramy także ich samodzielność i wyrażanie własnej opinii oraz zdania. W codziennej pracy wspierani jesteśmy przez logopedę, pedagoga oraz terapeutę integracji sensorycznej. Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola biorą udział w zajęciach z języka angielskiego, z rytmiki oraz judo.
W naszej placówce, w ramach czesnego można także posłać dziecko na warsztaty sensoryczne, logopedyczne, teatralne, bębniarskie i kulinarne.

UROZMAICONY DZIEŃ W JEŻYKACH
  • 2/5 czasu zajęcia dydaktyczne w ramach programu
  • 1/5 czasu kreatywna zabawa, w razie potrzeby inspirowana przez nauczyciela
  • 1/5 czasu (1/4 czasu) zabawa na świeżym powietrzu