W ramach stałego programu przedszkole oferuje bogatą ofertę zajęć. Program uzupełniany jest ciekawymi warsztatami. Zadania realizowane w formie zabawy dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego dziecka.
W RAMACH CZESNEGO OFERUJEMY
  • program edukacji i rozwoju dziecka, nastawiony na szacunek i realizację indywidualnych potrzeb malucha
  • zajęcia języka angielskiego, zajęcia z native speakerem, rytmikę, warsztaty integracji sensorycznej, warsztaty Montessori, judo
  • opiekę psychologa, terapeuty integracji sensorycznej
  • zabawy i zajęcia na podwórku przedszkolnym (uprawa ogródka, jazda na rowerku, hulajnodze, gra w klasy, malowanie na ścianie, tor przeszkód z elementami sensoryki oraz warsztat piaskowy i ścianka wspinaczkowa)
  • zabawy i zajęcia w Huśtawkowie: magiczny dywan, przedszkolne kino, zabawa na sensorycznych pomocach (klocki piankowe, bocianie gniazdo, podwieszane platformy, równoważnie, twist cars)
  • indywidualne konsultacje dla rodziców dotyczące rozwoju dziecka i wychowania
  • wycieczki, w tym: place zabaw, ZOO, Park Sołacki, Cytadela, Ogród Botaniczny, Stary Rynek, Fontanna – Teatr Wielki)
  • diagnozy i obserwacje dzieci
ZACZAROWANE PIĄTKI

W ZACZAROWANE PIĄTKI organizujemy ciekawe, autorskie imprezy z elementami sensoryki np. Dzień Przedszkolaka, Dzień Chłopaka, Światowy Dzień Zwierząt, Międzynarodowy Dzień Pisania Listów, Bal Jesieni, Światowy Dzień Origami, Święto Dyni oraz inne.

ZAJĘCIA

W naszym przedszkolu każde dziecko ma zapewniony wszechstronny rozwój oraz indywidualne podejście. Rozwijamy ich samodzielność i wyrażanie własnej opinii oraz zdania. W codziennej pracy jesteśmy wspierani przez psychologa i terapeutę integracji sensorycznej. Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola biorą udział w zajęciach programowych wychowania przedszkolnego, w zajęciach z języka angielskiego oraz z native speakerem, w zajęciach rytmiki, sensoryki i judo.                                                      Każdy rodzic ma dodatkowo możliwość zapisania dziecka na zajęcia robotyki i tańce.

UROZMAICONY DZIEŃ W JEŻYKACH
  • 2/5 czasu zajęcia dydaktyczne w ramach programu
  • 1/5 czasu kreatywna zabawa, w razie potrzeby inspirowana przez nauczyciela
  • 1/5 czasu (1/4 czasu) zabawa na świeżym powietrzu