W ramach stałego programu przedszkole oferuje bogatą ofertę zajęć. Program uzupełniany jest ciekawymi warsztatami. Zadania realizowane w formie zabawy dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego dziecka.
W RAMACH CZESNEGO OFERUJEMY
  • program edukacji i rozwoju dziecka, nastawiony na szacunek i realizację indywidualnych potrzeb malucha
  • zajęcia języka angielskiego, zajęcia z native speakerem, rytmikę, warsztaty integracji sensorycznej, warsztaty Montessori, judo
  • opiekę pedagoga, terapeuty integracji sensorycznej
  • zabawy i zajęcia na Podwórku przedszkolnym (uprawa ogródka, jazda na rowerku, hulajnodze, gra w klasy, malowanie na ścianie, tor przeszkód z elementami sensoryki oraz warsztat piaskowy)
  • zabawy i zajęcia w Huśtawkowie: magiczny dywan, przedszkolne kino, zabawa na sensorycznych pomocach (klocki piankowe, bocianie gniazdo, podwieszane platformy, równoważnie, twist cars)
  • indywidualne konsultacje dla rodziców dotyczące rozwoju dziecka i wychowania
  • wycieczki, w tym: systematyczne odwiedzanie Ogrodu Botanicznego w ramach cyklu Cztery Pory Roku i Cztery Żywioły, Parku Sołackiego, poznańskiego ZOO, Stary Rynek)
  • diagnozy i obserwacje dzieci
ZACZAROWANE PIĄTKI

W ZACZAROWANE PIĄTKI organizujemy ciekawe, autorskie imprezy np. Dzień Przedszkolaka, Dzień Chłopaka, Światowy Dzień Zwierząt, Międzynarodowy Dzień Pisania Listów, Bal Jesieni, Światowy Dzień Origami, Święto Dyni i inne.

Zajęcia

W naszym przedszkolu rodzice mogą być pewni, że dzieci będą mieć zapewniony całościowy rozwój. Rozwijamy ich samodzielność i wyrażanie własnej opinii oraz zdania. W codziennej pracy jesteśmy wspierani przez pedagoga i terapeutę integracji sensorycznej. Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola biorą udział w zajęciach z języka angielskiego, w zajęciach z naitive speakerem, rytmiki oraz judo.
W naszej placówce, dzieci uczęszczają na warsztaty: sensoryczne, Montessori i judo.

UROZMAICONY DZIEŃ W JEŻYKACH
  • 2/5 czasu zajęcia dydaktyczne w ramach programu
  • 1/5 czasu kreatywna zabawa, w razie potrzeby inspirowana przez nauczyciela
  • 1/5 czasu (1/4 czasu) zabawa na świeżym powietrzu