10 listopada 2022
Międzynarodowy Dzień Jeża

To ukochane przez nasze Przedszkole zwierzątko. Naprawdę warto świętować dzień tego sympatycznego i kolczastego ssaka, ponieważ jeśli nie będziemy ich chronić, wkrótce wyginą. Te sympatyczne zwierzaki prowadzą naziemny i nocny tryb życia, potrafią się wspinać i pływać. Są drapieżnikami – żywią się ślimakami, dżdżownicami, jajami ptaków, małymi ssakami i płazami, ale głównie owadami. Są bardzo pożądane w naszym ogrodzie. Są owadożerne, choć nie gardzą też innym zwierzęcym pokarmem. I to sprawia, że dla wszystkich ogrodników są bardzo pożyteczne. Jeśli jeż zamieszka w Twoim ogrodzie nie musisz się obawiać o zbiory owoców, ponieważ skutecznie pozbędziesz się ślimaków i wielu innych uciążliwych owadów. Zachęcajmy jeże do zamieszkania w naszym ogrodzie i dbajmy o bezpieczeństwo tego sympatycznego, kolczastego przyjaciela i naszego patrona 😊